Zbiórka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Na zbiórce Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w dniu 19 stycznia 2019 roku gościł druh Robert, który jest również członkiem naszej OSP. Jako specjalista z zakresu udzielania kwalifikowanej pomocy medycznej przeprowadził bardzo ciekawe szkolenie. Zaprezentował jak należy się zachować w różnych, codziennych sytuacjach, gdzie mamy do czynienia z osobami poszkodowanymi. Utrwalał zasady jakie powinny przyświecać każdej osobie niosącej pomoc od zabezpieczenia się własnego ratownika po wdrożenie procedur udzielania pomocy aż do momentu przekazania poszkodowanego służbom ratowniczym. Uczestnicy szkolenia mieli okazję praktycznie użyć między innymi defibrylatora AED, opatrunków do opatrywania ran, chust trójkątnych do stabilizacji ramienia itd.

Za ciekawe zajęcia Druhu Robercie Wielkie Dzięki.